Hitachi Construction Machinery (Europe)

iGroundControl

Nowości

Kliknij na hotspots najnowsze światowe nowości Hitachi.

Najświeższe wiadomości ze świata.

Ładowarka kołowa transportuje bloki marmuru

Włochy

Największa ładowarka kołowa Hitachi ZW550-5, została dostarczona do Lasa Marmo kamieniołom Weißwasser w prowincji południowego Tyrolu w północnych Włoszech. Ładująca bloki maszyna jest główną ładowarką kołowa w wyniosłym miejscu - 1550 metrów nad poziomem morza - jak podnosi marmur wydobyty z góry Jennwand napędza cały proces logistyczny.

Ładowarka kołowa Hitachi ZW550-5 ładuje marmur we Włoszech

Rozbudowane testy hybrydowej ładowarki kołowej

Japonia

Nowa hybrydowa ładowarka kołowa Hitachi ZW220HYB-5 została przetestowana przez klientów na zakładach wydobywczych i zakładach zagospodarowania odpadów w Japonii. Wyzwaniem dla przyszłych ładowarek kołowych Hitachi jest wyższa wydajność, mniejsze zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji. Bardzo pozytywne opinie z tych testów pomogły zespołowi rozwoju skutecznie dostroić innowacyjną maszynę do spełnienia tych wymagań.

Hybrydowa ładowarka kołowa Hitachi ZW220HYB-5 w Japonii

System AHS rozbudowany i przetestowany

Australia

Hitachi Construction Machinery Co, Ltd. rozwija autonomiczny system transportu drogowego (AHS), który ma zostać dostarczony do światowego górnictwa do 2017 roku. Technologia będzie rozwijana we współpracy z Międzynarodowym Systemem Górniczym Wenco Ltd. (część Hitachi Construction Machinery od 2009), aby zapewnić wysoki poziom dokładności podczas śledzenia maszyny.

Sztywnoramowe wozidło Hitachi

Nowa siedziba francuskiego dealera Cobemat

Francja

Francuski dealer Hitachi COBEMAT po zainwestowaniu 2 mln € otworzył nowy obiekt o powierzchni 15,000m2. Ruch ten zbiegł się z 20 rocznicą rodzinnej spółki, to szczególne wydarzenie odbyło się w marcu i było okazją do świątowania. Atrakcyjne wycieczki z przewodnikiem, specjalne nagrody podczas ceremonii i spektakularny pokaz świateł i perkusji.

Nowa siedziba COBEMAT w Bretanii

Nowa koparka wyburzeniowa rozbiera konstrukcję

Wielka Brytania

Pierwsza w Wielkiej Brytanii koparka wyburzeniowa Hitachi ZX350LC-5 o wysokim zasięgu zburzy biurowiec browaru w Wolverhampton. Maszyna ma zasięg 23 metrów, uchylną kabinę i osłony na dachu i przedniej szybie. Operator Kevin Penny mówi: "Główną zaletą jest niezawodność, a następnie komfort kabiny."

Koparka wyburzeniowa Hitachi ZX350LC-5 wysokiego zasięgu w Wielkiej Brytanii

ZX280LC-5 pracuje przy nawodnieniu pól ryżowych

Senegal

Hitachi ZX280LC-5 została dostarczona na plantację ryżu w północnej części Senegalu w Afryce Zachodniej. Francuski wykonawca CASL nową koparką średniej wielkości kopie rowy dla kanałów nawadniających, które żywnią miejscowe uprawy. Roboty trwają nieprzerwanie tworząc codziennie średnio 170 metrów kanałów.

Koparka Hitachi ZX280LC-5 w Senegalu

Ogromne inwestycje w wozidła EH1100-5

Estonia

Wiodąca bałtycka firma energetyczna Eesti Energia nabyła 11 wozideł sztywnoramowych Hitachi EH1100-5 do pracy w kamieniołomie Narva. Biorą one udział w wydobyciu oleju łupkowego. Nowe wozidła będą transportować materiał na niezwykle długiej trasie, od 3 do 15 km (od załadunku do wyładunku) przy nachyleniu terenu do 9%.

Wozidło sztywnoramowe Hitachi EH1100-5 w Estonii

Zawartość ładunku